banner203

banner250

İstanbul'da 'Mevlid-i Nebi Haftası' etkinlikleri

İstanbul il ve ilçe müftülükleri, “Mevlid-i Nebi Haftası” kapsamında çok sayıda program düzenledi.

İstanbul Müftülüğü 22.10.2021, 10:31
İstanbul'da 'Mevlid-i Nebi Haftası' etkinlikleri
© Diyanet Haber

Mevlid-i Nebi Haftası” kapsamında yurt içinde ve yurt dışında “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” temalı çok sayıda etkinlik düzenlendi.

“2021 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası”, yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen çok sayıda programla ihya edildi.

Yurt içinde il ve ilçe müftülükleri, yurt dışında ise ataşe, müşavirlik ve koordinatörlükler, “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” konulu etkinlikler düzenledi.

İstanbul

İstanbul il ve ilçe müftülükleri de hafta kapsamında çok sayıda panel, konferans ve etkinlik organize etti.

Şile

Şile İlçe Müftülüğü, “Mevlid-i Nebi Haftası” dolayısıyla konferans düzenledi.

İlçe Kültür Merkezi’nde “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” temasıyla düzenlenen konferansa Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen konuşmacı olarak katıldı.   

Program İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Emirgan Hamid-i Evvel Camii İmam Hatibi Hafız Alpcan Çelik’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Sonrasında Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” konulu konferans verdi.

İlçe Müftülüğünce düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediye takdimi ile tamamlanan programa Kaymakam Mehmet Nebi Kaya, Cumhuriyet Savcısı Burhan Ergar, Garnizon Komutanı Hazel Yılmaz, İl Müftü Vekili Mustafa Yavuz, Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ve vatandaşlar katıldı.

Sultanbeyli

Sultanbeyli İlçe Müftülüğü, hafta dolayısıyla gençlere yönelik program düzenledi.

Gençleri Diyanet Gençlik Çalışmaları Merkezi’nde buluşturan İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde her gün 3 grup olmak üzere toplamda 12 liseden çok sayıda öğrenciyi ağırladı.

Buluşmalarda Kur’an-ı Kerim tilaveti sunuldu, Diyanet İşleri Başkanlığınca haftaya özel hazırlanan “Mevlidi Nebi Sinevizyonu” izlendi.

Müftülüğün Gençlik Koordinatörlüğü eliyle gençlere yönelik yaptığı çalışmalar hakkında da bilgi verilen programlarda “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” konulu konferanslar icra edildi.

Gençlik buluşmaları sonunda gençlere ikramlarda bulunuldu, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından çıkan kitaplar hediye edildi.

Arnavutköy

“Mevlid-i Nebi Haftası” kapsamında Arnavutköy İlçe Müftülüğü, Arnavutköy Devlet Hastanesi Manevi Destek Birimi iş birliğince hastane ziyareti gerçekleştirdiği.

Ziyarette hasta, hasta yakını ve sağlık çalışanlarına gül ve hediyeler takdim edildi, hasta ve hasta yakınlarına geçmiş olsun dileğinde bulunuldu.

Vaiz Hayrunnisa Akdaş ve beraberindeki heyet, Başhekim Dr. Neşat Yıldırım ve yardımcıları ile birim sorumluları ile de bir araya geldi.

Vaiz Akdaş, “Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla hasta, hasta yakını ve sağlık personeline ziyarete geldik. Bir nebze de olsa moral vermek ve onların mutlu olmalarına vesile olmak bizi sevindirir. Hastalarımıza geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Mevlid-i Nebi Hafta’sında onların da unutulmadığını hatırlatmak istedik.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)