banner324

banner319

Hafızlar Ayasofya'da icazet aldı

banner265

İstanbul Fatih İlçe Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" kapsamında İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde hafızlığını tamamlayan 35 öğrenci için Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde "Hafızlık İcazet Merasimi" düzenlendi.

İstanbul Müftülüğü 16.05.2022, 15:17
Hafızlar Ayasofya'da icazet aldı
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" meyvelerini vermeye devam ediyor.

Bu kapsamda Fatih İlçe Müftülüğünce İstanbul Recep Tayyib Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde açılan Kur'an kursunda hafızlığını tamamlayan 35 öğrenci için "Hafızlık İcazet Merasimi" düzenlendi.

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde gerçekleştirilen merasimde din görevlileri tarafından Kur'an-ı Kerim tilavet edildi, hafız öğrenciler Kur'an-ı Kerim'den ayetler okudu.

Programda ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, İstanbul Müftü Yardımcısı İsa Aktaş, Fatih Müftüsü Hüseyin Baş ve Okul Müdürü Bayram Kefeli birer konuşma yaptı.

Öğretmenler ve çok sayıda velinin de katıldığı program sonunda öğrencilere hafızlık belgeleri ile birlikte çeşitli hediyeler takdim edildi. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)