banner297

banner319

Hafız Hasan Akkuş dualarla anıldı

banner265

İstanbul Nuruosmaniye Camii eski başimamlarından, son devrin tanınmış hafız ve kıraat alimi Hafız Hasan Akkuş'un vefatının 50. yıl dönümü dolayısıyla çok sayıda program düzenlendi.

İstanbul Müftülüğü 09.01.2022, 23:17
Hafız Hasan Akkuş dualarla anıldı
© DİHA

İstanbul Nuruosmaniye Camii eski başimamlarından, son devrin tanınmış hafız ve kıraat alimi Hasan Akkuş, vefatının 50. yıl dönümünde dualarla anıldı.

Çok sayıda hafız yetiştiren ve hayatı boyunca hayırlı faaliyetlere önderlik eden Hasan Akkuş'un vefatının 50. yılı dolayısıyla çok sayıda program düzenlendi.

Akkuş Hoca için okunan hatimlerin duası, Süleymaniye Camii'nde gerçekleştirilen programda İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş tarafından yapıldı.

Dua programında konuşan İstanbul Müftüsü Arpaguş, Hafız Hasan Akkuş'un İstanbul kıraat geleneğinin önemli temsilcilerinden biri olduğunu söyledi.

Merhum Akkuş'u anma programları kapsamında ikinci program Akkuş'un Levent Zincirlikuyu'daki aile kabristanlığında bulunan kabri başında gerçekleştirildi.

Akkuş'un kabri başında Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Anma programlarının bir diğer adresi Akkuş'un başimam olarak görev yaptığı Nuruosmaniye Camii'nde, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin ve Akkuş'un talebelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Programda Akkuş için Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)