banner203

banner250

Görme engelli Muhammed hafız oldu

İstanbul Küçükçekmece İlçe Müftülüğü Halkalı Çamlıkaltı Erkek Kur’an Kursu öğrencisi görme engelli Muhammed Fadıl, 5 buçuk ayda hafız oldu.

İstanbul Müftülüğü 11.06.2021, 12:50
Görme engelli Muhammed hafız oldu
© Diyanet Haber

Küçükçekmece İlçe Müftülüğü Halkalı Çamlıkaltı Erkek Kur’an Kursu öğrencisi Sudanlı Muhammed Fadıl, 5 buçuk ayda hafız oldu.

Sudan’dan hafızlık yapmak için Türkiye’ye gelen görme engelli Fadıl, kısa sürede hafızlığını ikmal etti.

Sudan’a döndükten sonra ilim talebeleri yetiştireceğini ifade eden Hafız Fadıl, “Bizlere bu imkanı veren yetkililere ve kurs hocalarıma, ilgi alakalarından dolayı çok teşekkür ederim.” dedi.

Kendisi de görme engelli olan Halkalı Çamlıkaltı Erkek Kur’an Kursu Öğreticisi Ali Duman, “Kur’an Kursumuzda şu anda eğitim gören 5 Sudanlı görme engelli öğrencimiz var. Allah’ın izniyle Fadıl gibi diğer öğrencilerimiz de en kısa sürede hafızlıklarını tamamlayacaklar.” diye konuştu.

Küçükçekmece İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Palabıyık ise "Kursumuzda 7 yılda 150’ye yakın görme engelli öğrenciye Kur’an-ı Kerim öğretildi. 10'dan fazla görme engelli hafız yetişti. Sabır ve emek isteyen hafızlığa gönül veren tüm hocalarımıza ve destek olan hayırseverlere teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Hafız 4 ay önce
MâşâAllah lâ guvvete illâ billâh âmin
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?