banner250

banner203

Gaziosmanpaşa'da "Zimem Defteri" geleneği devam ettiriliyor

İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe Müftülüğüne bağlı Pazariçi Saadet Camii İmam- Hatibi Turgay Karakurt ve beraberindeki gençler, mahalle bakkallarından veresiye alışveriş yapan vatandaşların borçlarını ödüyor.

İstanbul Müftülüğü 03.05.2021, 23:45
Gaziosmanpaşa'da "Zimem Defteri" geleneği devam ettiriliyor
© Diyanet Haber

Osmanlı geleneği olan ve "veresiye defteri" anlamına gelen "zimem defteri", müftülükler rehberliğinde din görevlilerince devam ettiriliyor.

Gaziosmanpaşa İlçe Müftülüğü koordinesinde ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan Pazariçi Saadet Camii İmam Hatibi Turgay Karakurt, mahalle bakkallarından veresiye alışveriş yapan vatandaşların borçlarını ödüyor.

Hayırseverlerin desteği ile mahalle bakkalının veresiye defterindeki borçları kapatan Karakurt, mahalledeki ihtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak ayni ve nakdi yardımda bulunuyor.

Gaziosmanpaşa İlçe Müftüsü Osman Şen, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılan bu hizmetlerde emeği geçen gençlere ve din görevlilerine teşekkür etti.
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (5)
Kaya 3 ay önce
Allah razı olsun
Kaya 3 ay önce
Allah razı olsun hocam
Fehmi Demirtaş 3 ay önce
Sadece zimmet Defteri değil hocamızın mahallemize kattıklarının yanındaZimmet defteri küçük kalır hocamızın mahalle gençlerimize verdiği emeği ve mahalleliye kazandırdığı Her şey için hocamıza sonsuz teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz Allah senden razı olsun turgay hocam
Mustafa safak 3 ay önce
Allah razı olsun kıymetli hocam
Adem oğlu 3 ay önce
Allah kıymetli hocalarımızdan ve gençlerden Razı olsun inşAllah.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?