banner297

banner319

Esenyurt'ta 43 hafız diploma aldı

banner265

İstanbul Esenyurt İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan 43 öğrenci için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.

İstanbul Müftülüğü 21.01.2022, 14:07
Esenyurt'ta 43 hafız diploma aldı
© DİHA

Esenyurt İlçe Müftülüğüne bağlı kız Kur'an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayarak Diyanet İşleri Başkanlığınca uygulanan Hafızlık Tespit Sınavı’nda başarılı olan 43 öğrenciye hafızlık belgeleri takdim edildi.

Hafızlara belgelerini takdim etmek amcıyla “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen merasime Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, İstanbul İl Müftü Yardımcısı Halime Yıldız, Başakşehir Kaymakamı Dr. Vural Karagül, İlçe Müftüsü Abdulsamet Erkul, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açış konuşmasını İlçe Müftüsü Abdulsamet Erkul yaptı.

Ardından kürsüye davet edilen Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, "Hafızlık eğitiminde emeği geçen başta İlçe Müftümüz olmak üzere hafızlığını tamamlayan yavrularımızın anne babalarını, Kur’an kursu öğreticilerini ve öğrencileri tebrik ediyor, Kur’an kurslarımızın eğitim ve öğretimde katkısı bulunan tüm hayırsever vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum." dedi.

Program sonunda hafızlara belgeleriyle birlikte çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)