banner297

banner319

Çağlayan Adliyesi'nde gençlik iftarı

banner265

İstanbul Şişli İlçe Müftülüğü, gençlerin katılımıyla İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı'nda iftar programı düzenledi.

İstanbul Müftülüğü 21.04.2022, 14:55
Çağlayan Adliyesi'nde gençlik iftarı
© DİHA

Şişli İlçe Müftülüğü Diyanet Gençlik Koordinatörlüğü, İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı'nda gençlere yönelik iftar programı düzenledi.

Adalet Sarayı İmam Hatibi Ahmet Nasuhi Bayrakçı organizesinde gerçekleşen iftar programında İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz ve İlçe Müftüsü Tahsin Aydın gençlerle birlikte iftar yaptı.

Programda gençlere hitap eden İlçe Müftüsü Aydın, Diyanet İşleri Başkanlığının bu yıl Ramazan temasını “Ramazan ve Doğruluk” olarak belirlediğini ve bu tema çerçevesinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirildiğini belirtti.

Müftü Aydın, “Yargı mensupları adalet dağıtan, doğruluğun ve doğruların yanında olan ülkemizin sarsılmaz meslek gruplarından birisidir. Şimdiki gençler ne kadar da şanslı! Sadece kendi ülkesinden değil başka ülkelerden de arkadaşlık ve dostluklar kurarak, gönül köprüleri inşa ediyorlar. Ayrıca hakim ve savcının önceden sadece isimlerini duyarken bugün kendilerine Başsavcılığın hem kapılarını hem de gönüllerini açtığı günleri yaşıyorlar. Bugünleri gösteren Allah’a şükrederken Başsavcı ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Program Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Şişli Şubesinin gençlere hediye takdimi ile sona erdi.

İftar programına Başsavcı vekilleri İbrahim Bozkurt ve Mehmet Yılmaz, Ağır Ceza Hakimi Metin Tamirci, Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevgi Yücel, hakimler, savcılar, icra müdürleri ile Afrika’nın çeşitli ülkelerinden gelerek İstanbul'da eğitim gören öğrenciler, Şişli Müftülüğü Öğrenci Evleri'nde kalan öğrenciler ile üniversite ve liselerde eğitim gören 150 genç katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)