banner203

banner250

Beylikdüzü'nde 25 hafız mezun oldu

İstanbul Beylikdüzü İlçe Müftülüğüne bağlı Hacer Abdik Kız Kur'an Kursu'nda hafızlık eğitimini tamamlayan 25 öğrenci için "Taç Giyme ve Hafızlık Belge Takdim Töreni" düzenlendi.

İstanbul Müftülüğü 21.09.2021, 15:29
Beylikdüzü'nde 25 hafız mezun oldu
© DİHA

Beylikdüzü İlçe Müftülüğüne bağlı Hacer Abdik Kız Kur'an Kursu'nda hafızlığını tamamlayan öğrenciler için "Taç Giyme ve Hafızlık Belge Takdim Töreni" düzenlendi.

Şehit Şirin Diril İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu'nda düzenlenen tören, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Hacer Abdik Kız Kur'an Kursu'nun ilk hafızlarını mezun ettiğini belirten İlçe Müftüsü Kadir Koçak, hafızlığını tamamlayan öğrencilerle velilerini ve Kur'an kursu öğreticilerini tebrik etti.

Hafızlığın önemine işaret ederek Kur'an-ı Kerim'in hafızlara kazandırdığı güzelliklere dikkati çeken İlçe Müftüsü Koçak, "Hafızlık gibi Kur'an'ı lafzıyla ezberlemek kadar O'nu saklamak ve Kur'an'ı hayata tatbik etmek de önemlidir." dedi.

Konuşmaların ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı'nda başarılı olarak "Hafızlık Belgesi" almaya hak kazanan öğrencilere belgeleri takdim edildi.

Törende hafızlara hayırsever iş insanı Aziz Abdik tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Tören öğrencilerin taç giymesinin ardından yapılan dua ile tamamlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (2)
NaimeElem 1 ay önce
MaşAllah rabbim tüm gençlerimize nasip etsin inşAllah hafizlarima da cenabı hak ilimlerinı artırsın muafak etsin
Rahim Zengin 1 ay önce
Rabbim mübarek eylesin.En hayırlılar olma yolunda bizleride nesillerimizide bu yolda Rabbim daim eylesin.Aziz Abdik beyden,Hocalarımız,Hafize kardeşlerimiz ve Ailelerinden Rabbim razı olsun.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?