banner268

banner250

Belarus uyruklu psikolog Müslüman oldu

banner265

Beş yıldır İstanbul’da yaşayan Belarus uyruklu psikolog Katsıaryna Avizhych, Tuzla İlçe Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

İstanbul Müftülüğü 30.04.2021, 02:55
Belarus uyruklu psikolog Müslüman oldu
© Diyanet Haber

İslam’ı araştırarak Müslüman olmak istediğini belirterek Tuzla İlçe Müftülüğüne başvuran Belarus uyruklu psikolog Katsıaryna Avizhych, Tuzla İlçe Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Avizhych için Tuzla Müftülüğünde “İhtida Merasimi” düzenlendi.

Tuzla İlçe Müftüsü Mustafa Aydın’ın riyasetinde gerçekleştirilen merasimde Kelime-i Şehadet getiren Avizhych, Müslüman olarak “Cemile” ismini aldı.

Beş yıldır Türkiye’de yaşadığını ve Türkçe’yi de öğrendiğini ifade eden Katsıaryna Avizhych, “İslam’ı uzun zamandır araştırıyordum. Türkiye’ye geldikten sonra Müslüman olmaya, kendi araştırmam sonucunda ve hür irademle karar verdim.” dedi.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İslam’ı tercih eden Cemile’yi tebrik eden Müftü Aydın,  kendisine “İhtida Belgesi” ile birlikte Rusça Kur’an-ı Kerim Meali ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan çeşitli kitaplar hediye etti.
    

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (3)
Ömer ŞAHİN 5 ay önce
MaşAllah.Allah hayırlı mübarek eylesin
Elif 6 ay önce
MaşAllah
Serdar karaboyun 9 ay önce
MaşAllah Rabbim sayılarını artırsın inşaAllah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?