banner324

banner319

4-6 yaş Kur'an kurslarında yıl sonu coşkusu

banner265

İstanbul Ataşehir İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur’an kurslarında eğitim gören minikler yıl sonu etkinliğinde buluştu.

İstanbul Müftülüğü 27.05.2022, 16:03
4-6 yaş Kur'an kurslarında yıl sonu coşkusu
© DİHA

Ataşehir İlçe Müftülüğü, 4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğrencilerine yönelik "Yıl Sonu Çocuk Şenliği" düzenledi.

Mimar Sinan Camii Parkı’nda düzenlenen etkinlik Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programda konuşan İlçe Müftüsü Hüseyin Aksoy, “Yavrularımız küçük yaşta milli ve manevi değerleriyle yetişmenin gayreti içerisindeler. Müftülük olarak geleceğimiz olan bu evlatlarımızı vatanına, bayrağına, Kur’an’ına ve Peygamberine bağlı, birlik beraberlik içinde yaşama sevincini paylaşacak nesiller olarak yetiştirmeye gayret gösteriyoruz.” dedi. 

Yedi yaşına kadar çocukların karakterlerinin oluştuğunu belirten Müftü Aksoy, “Bizler de geleceğimiz olan evlatlarımızın karakterleri düzgün olsun, sevgiyi, saygıyı, doğruyu, dürüstlüğü bilsin, vatanına, bayrağına sadık olsun dolayısıyla mutlu, huzurlu, bilinçli bir nesil yetişsin diye gayret gösteriyoruz. Bu bilinçle bu yıl Ataşehir’de yaklaşık 500 öğrencimiz 4-6 yaş Kur'an kurslarımızda değerler eğitimi aldı.” diye konuştu.

Programa İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Özge Çankaya, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hamza Atalay, Adalar İlçe Müftüsü Adem Özdemir, Kur’an kursu öğreticileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner321
Yorumlar (0)