banner297

banner319

Müftülük vatandaşların mahalle bakkallarına olan borçlarını ödüyor

banner265

Isparta İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Isparta Şubesi, bir Osmanlı geleneği olan ve "veresiye defteri" anlamına gelen "zimem defteri" projesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek oluyor.

Isparta Müftülüğü 29.04.2022, 04:30
Müftülük vatandaşların mahalle bakkallarına olan borçlarını ödüyor
© DİHA

Isparta İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Isparta Şubesi, bir Osmanlı geleneği olan ve "veresiye defteri" anlamına gelen "zimem defteri" projesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek oluyor.

Proje kapsamında hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında köprü olan Isparta Müftülüğü, vatandaşların bakkallara olan borçlarını ödüyor.

Proje hakkında bilgi veren İl Müftüsü Bayram Şahin, “Ramazan’da yaptığımız en güzel faaliyetlerimizden birisi de bakkala borcu olup da ödeyemeyenlerin borçlarını ödemek oldu. Hayırsever bir vatandaşımız 100 kişinin borcunun ödenmesi için bize emanet verdi. Biz de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın borçlarını ödemek için köprü olduk. Yüce Allah, hepimize veren el olmayı nasip etsin.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
İlyasss 3 hafta önce
Ben uygun bulmuyorum artık bu olayları adam geliyor sigaranın parasını peşin veriyor diğer aldıklarını yazdırıyor ne anladım bu isten ben