banner324

banner319

Ispartalı minikler şenlikte buluştu

banner265

Isparta İl Müftülüğü, 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarında eğitim gören öğrencilere yönelik "Kadim Oyunlar Çocuk Şenliği" düzenledi.

Isparta Müftülüğü 06.06.2022, 11:33
Ispartalı minikler şenlikte buluştu
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarında eğitim gören öğrencilere yönelik "Kadim Oyunlar Şenliği" başlatıldı.

Bu kapsamda Isparta İl Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarında eğitim gören öğrencilere yönelik "Kadim Oyunlar Çocuk Şenliği" düzenlendi.

Gökçay Mesire Alanı'nda gerçekleştirilen şenlik, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programda konuşan İl Müftüsü Bayram Şahin, 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarının önemine vurgu yaparak "bu kurslarda çocukların geleceğini şekillendirecek ve iyi insanlar olmalarını sağlayacak eğitimler verildiğini" söyledi.

Kadim Oyunlar Şenliği'nin büyüklerin çocukken oynadıkları oyunları çocuklara aktaracakları güzel bir etkinlik olduğunu belirten Şahin, "Programın hazırlanması ve sunumunda emeği geçen herkese ve programa katılan veli ve vatandaşlara teşekkür ederim." dedi.

Programa Isparta Vali, İl Müftüsü ve Belediye Başkanı'nın eşleri ile İl Müftü yardımcıları, Kur'an kursu öğreticileri, öğrenciler ve aileler katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)