banner203

banner250

Isparta'da gençlere yönelik projeler konuşuldu

Isparta İl Müftüsü Bayram Şahin, gençlere yönelik projeleri istişare etmek amacıyla lise ve ortaokulların müdürleri ile buluştu.

Isparta Müftülüğü 15.11.2018, 13:38
Isparta'da gençlere yönelik projeler konuşuldu
© Diyanet Haber

Isparta'da,  gençlere yönelik projeleri istişare etmek amacıyla bir toplantı düzenlendi.

İl Müftüsü Bayram Şahin'in ev sahipliğinde il müftülüğünde düzenlenen toplantıya imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokullarının müdürleri katıldı.

İl Müftüsü Bayram Şahin: “Geleceğimiz olan gençlerin yetiştirilmesinde kurumumuz olarak yapabileceğimiz her türlü katkı ve işbirliğine hazırız.” ifadelerini kullandı.

Müftü Şahin, gençlere yönelik yapılacak bütün çalışmalarda maddi ve manevi anlamda müftülük olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını belirterek bu okullardan mezun olan öğrencilerin bir kısmının ileride yine müftülüklerde görev alacağını, İslam’ın doğru bilgisini yine bu gençlerin taşıyacağını ve gençlerin hem mesleki hem de akademik başarılarını bu anlamda önemsediklerini söyledi.

Ardından lise ve ortaokulların müdürleri sırayla söz aldı.

Hacı Ahmet Ersöz İmam Hatip Lisesi Müdürü Ramazan Tamer Büyükkürkçü, il müftüsüne toplantıya ev sahipliği yaptığı için teşekkür ederek bu şekilde güzel bir istişare ortamı oluştuğunu dile getirdi.

Toplantıda imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında “İkra” kitap okuma programının başlatılması ve programa katılan öğrencilerin ödüllendirilmesi kararı alındı.

Ayrıca 11. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik mesleki tatbikat konuları da istişare edildi. 

Gençelere yönelik projelerin masaya yatırıldığı böyle bir toplantının önemine dikkati çeken okul müdürleri ise müftülüğün kardeş kurum olduğunu ve kurumlar arasındaki iş birliğinin öğrencilerin başarısını artıracağını ifade ettiler.
  


 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Himmet GÜRDAL 3 yıl önce
Gençliğine Sahip Çıkmayan Milletler, Geleceğini Tehlikeye Atan Milletlerdir.
Gençliğe Sahip Çık
Geleceğe Güvenle Bak
Çocuklarımızı Bugüne Değil Yarına Hazırlamalıyız.Sorumluluk Bilinciyle Yetişen Gençlik ,Gelecekte Başarılı Bireyler Olacaklardır.
Gençlerin Sorunları Tek İmam-Hatiplilerde Değil.Diğer Okullarda da Var.Diğer Orta Okullardan Liselerden,Ünüversiteden Rehber Hocaları Ve Piskoloji Danışmanlar Ve Bayalardan Bu Konuda Dertli Olanlarda Toppantıda Olsalardı Gençlerin Sorunları Ve Çözüm Yolları Masaya Yatırılsaya Yatırılıp da Buna göre Bir Eylem planı Çıkarılsa Daha İyi Olurdu Düşüncesindeyim.
Ama Böylebir Başlangıç Yapmak Gençlerin Durumlarını Gündeme Almak Kayda Değer bir Güzellik.
İstişareden Sonucu Alınan Kararlar
Kararlar Hayırlı Olsun.Duası İle