banner250

banner203

İkinci döneme camide hazırlandılar

Isparta’da yarıyıl tatilini camide değerlendiren öğrenciler, aldıkları hediye ve dualarla ikinci döneme zinde başladı.

Isparta Müftülüğü 05.02.2019, 00:30
İkinci döneme camide hazırlandılar

Isparta İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Isparta Şubesi iş birliği ile gerçekleştirilen “Haydi Çocuklar Camiye” projesi ile öğrenciler yarıyıl tatillerini camilerde değerlendirdiler.

Proje kapsamında yaklaşık 200 öğrenciye çeşitli ödüller verilerek ikinci döneme daha zinde girmeleri ve başarılı olmaları için dualar edildi.

Kavaklı Camiinde gerçekleştirilen törende konuşan Isparta il müftüsü Bayram Şahin, Allah’ın emri olan namazı sevdirmek ve alıştırmak amacıyla söz konusu projeyi planladıklarını söyledi.

Şahin, şöyle devam etti:

“Hedefimiz gençlerimizi, geleceğimizin göz bebeklerini camiye alıştırmak ve onlara Allah, Kur’an, Peygamber sevgisini kazandırmak, inşallah biz mayayı süte attık, tutması için yüce Mevla’ya niyaz ediyoruz, ömrünüz boyunca namaz kılanlardan olursunuz. Aile hayatımızda anne-babalar çocuklarına, çocuklar anne-babalarına namazını kıldın mı? diye sorarak namazı ev içerisinde birbirlerine hatırlatsınlar. Evlerimizde ilk önce namazı konuşacağız. Zalimler, kâfirler, müşrikler istemese de, Allah nurunu tamamlayacaktır. Onun için biz bu hayır işine böyle başladık, Allah tamamına erdirsin. Bu işin öncüleri olan camilerimizdeki din görevlilerini canı gönülden tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. Yavrularımızın anne ve babalarını tebrik ediyorum, Allah onlardan da razı olsun, sayıları bol olsun. Sizler de imanlı, ahlaklı bir nesil olasınız.”

Program öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirilerek sona erdi.

Projeye Aziziye, TOKİ Akkent, Yakaören, Karakavak, Gelincik Köyü, Mavikent, Anadolu Mahallesi, Habibullah, Sav Valide, Valide, Halıkent, Şehri Gül, Büyük Gökçeli, İstiklal, Davraz Fatih ve Kaleönü Hayat camilerinde vakit namazlarını camide kılmaya gelen 200 kadar öğrenci katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?