banner324

banner319

Emanetler ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı

banner265

Isparta Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Isparta Şubesi iş birliğinde ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan yardımı ulaştırıldı.

Isparta Müftülüğü 14.04.2022, 10:06
Emanetler ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı
© DİHA

Isparta Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Isparta Şubesi, Ramazan ayı münasebetiyle “Gıda Paketi Yardım Kampanyası” başlattı.

“Kardeşliğimiz Zekatla Bereketlensin” sloganıyla sürdürülen kampanya kapsamında hayırseverlerin desteği ile bin adet gıda kolisi hazırlandı.

Hazırlanan yardım kolileri, TDV gönüllüleri ve din görevlileri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Yardım faaliyetlerine dair açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Bayram Şahin, "Zekat verebilecek herkesin zekatını ibadet şuuruyla yerine getirmesini sağlamak, onlara rehberlik etmek ve emanetlerini ehline teslim etmenin zeminini hazırlamayı hedefleyen TDV, bu bilinç ve sorumlulukla hareket ederek çalışmalarını sürdürmektedir." dedi.

Yardım çalışmalarının yıl boyunca devam ettiğini belirten Müftü Şahin, “TDV Isparta Şubesi, gıdadan temizlik ürünlerine, kıyafetten ayakkabıya, ayni ve nakdi yardımlara kadar geniş bir çerçevede yardımlar hazırlıyor. Yüzler gülsün diye hayırsever kardeşlerimizin ayni ve nakdi bağışlarına talibiz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)