banner203

banner250

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

İşgalciler Filistin'in başkenti Kudüs'te ölülere saldırdı

Diyanet Haber 10.10.2021, 20:25

İşgalcilere ait sözde Kudüs Belediyesi, Filistin'in başkenti Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'nın surlarının dibindeki Müslüman mezarlarına saldırdı.

DÜNYA

Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesindeki Mescid-i Aksa'nın doğu surlarının dibinde bulunan Müslüman Yusufiye Mezarlığındaki bazı kabirler işgalci belediyesine bağlı iş makineleriyle tahrip edildi.

Yapılan kazı çalışmalarında, Müslümanlara ait olduğu ifade edilen mezarlardan bazı kemikler ortaya çıktı.

Bölgeye gelen Filistinlilerin tepkisi üzerine alandaki kazı çalışması durdurulurken, Filistinliler ortaya çıkan kemiklerin üstünü yeniden toprakla örterek etrafını taşlarla çevreledi.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresine bağlı Müslüman Mezarlıklarını Koruma Komisyonu yetkilisi Ahmed ed-Dicani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işgal mahkemesinin Yusufiye Mezarlığında çalışma izni verdiğini belirtti.

Dicani, bu alanda 1948 ve 1967'deki savaşlarda hayatını kaybeden Müslümanların kabirlerinin bulunduğuna dikkati çekerek, işgalcilerin bu çalışmalarına karşı her türlü hukuki yola başvuracaklarını kaydetti.

İşgalci belediyesinin alanda park yapmayı hedeflediğini aktaran Dicani, bu bölgenin Yusufiye Mezarlığının ayrılmaz bir parçası olduğunu vurguladı.

Yorumlar (0)