banner331

banner319

İmam Hatip okulları başarılarıyla göz dolduruyor

YKS'nin açıklanmasının ardından ülke genelinde derece yapan okullar arasında yer alan imam hatip okulları yüzdelik olarak çok önemli bir yerde olmanın gururunu yaşıyor.

İmam Hatip Okulları 23.07.2022, 11:16
İmam Hatip okulları başarılarıyla göz dolduruyor
© DİHA

Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Projeler Okulu Müdürü Gaffari İzci, "İmam hatipler açıklanan 2022 YKS sonuçlarında gerçekten önemli bir başarıya imza attılar. Daha önceden de imam hatipler başarı hikâyelerini yazmaya başlamıştı açıklanan bu sonuçlarda 37 bin 887 öğrencimiz ilk yüz bin öğrenci arasına girebilmeyi başarmıştır. Bu gerçekten çok önemli bir başarıdır." dedi.

YKS sonuçlarının imam hatipler açısından gurur verici olduğunu söyleyen İzci, "Okulumuzda bir öğrencimiz TYT ek puanla kendi dalında Türkiye birincisi oldu. Türkiye birincisi olan Ali Furkan Yılancı öğrencimizi ve ailesini ve okul çalışanlarımız tebrik ediyorum. YKS sonuçlarına göre 15 öğrencimiz tıp fakültesine, onlarca öğrencimiz diş hekimliğine, onlarca öğrencimiz hukuk, ilahiyat ve mühendislik puanını almıştır. Bu başarının altında öğretmen arkadaşların emeği, ilgisi var. Başarı tesadüfü bir şey değildir. Emek, fedakarlık, yorulmak, çalışmak ister." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)