banner203

banner250

Yaz Kur’an Kursları Futbol Turnuvası

Iğdır Müftülüğü, yaz Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilere yönelik “Yaz Kur’an Kursları Futbol Turnuvası” düzenledi.

Iğdır Müftülüğü 23.07.2019, 11:51
Yaz Kur’an Kursları Futbol Turnuvası
© Diyanet Haber

Iğdır Müftülüğüne bağlı cami ve Kur’an kursları, yaz Kur’an kurslarının açılmasıyla birlikte çocuklarla doldu taştı.

İl Müftülüğü, kurslarda eğitim gören öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artırmak, spor alışkanlığı kazandırmak, Kur’an kurslarını daha cazip hale getirerek öğrencilere ömür boyu unutamayacakları güzellikler yaşatmak amacıyla çok sayıda etkinlik organize etti.

Bu kapsamda düzenlenen Yaz Kur’an Kursları Futbol Turnuva, İl Müftülüğü ile Gençlik ve Spor il Müdürlüğü iş birliğinde Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilerden oluşan 30 takımın katılımıyla gerçekleştirildi.

Turnuvanın başlama vuruşunu yapan İl Müftüsü Mustafa Tekin, “Bu tür etkinlikler gençlerimizin fiziki gelişimine katkı sağlarken aynı zamanda zihnî ve manevî gelişimlerini de olumlu yönde etkilemektedir. Kur’an kurslarımızdaki tüm öğrenciler buraya gelerek tanışıp kaynaşacaklar, inşallah ömür boyu sürecek bir kardeşlik bağı kuracaklar. Bu temenniler ile turnuvamızın hayırlı olmasını dileyerek, burada görev alan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
Nurettin yılmaz Tuzluca emekli özel İD Md, 2 yıl önce
Emeğinize sağlık sayın müftüm. Emeği geçen herkes ten Allah razı olsun.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?