banner268

banner250

“Oku Yemen seninle canlansın”

banner265

“Yemen’e Sessiz Kalma” sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına destek için Iğdır’da kitap sergisi düzenlendi.

Iğdır Müftülüğü 31.12.2018, 18:10
“Oku Yemen seninle canlansın”

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Yemen’e Sessiz Kalma” sloganı ile başlatılan yardım kampanyasına Iğdır İl Müftülüğü kitap sergisi açarak destek oldu.

Iğdır Üniversitesi Bülent Yurtseven Kampüsünde “Oku Yemen Seninle Canlansın” sloganı ile açılan sergide Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları tarafından basımı yapılan kitaplar, geliri iç savaşla mücadele eden Yemen halkına gönderilmek üzere satışa sunuldu.

Öğrenciler ve üniversite görevlileri tarafından yoğun ilgi gören kitap sergisini Iğdır İl Müftüsü Mustafa Tekin, ilçe müftüleri ve müftülük personeli de ziyaret etti. 

Ziyarette kitap okumanın ve sosyal yardımlaşmanın önemine vurgu yapan Müftü Tekin: “İslam dini okumayı emreder.  Bizler de okuyarak sosyal yardımlaşmaya katkı sağlamak için bu kitap sergimizi açtık. Sizler buradan aldığınız kitaplardan istifade ederken verdiğiniz paralar ise kilometrelerce uzakta, günlerdir boğazından kuru ekmek bile geçmeyen kardeşlerimize azık olacak, onlarla aramızda gönül köprüsü kuracaktır. İnşallah bu iyiliklerinizin mükâfatını hem bu dünya da hem de ahiret hayatında göreceksiniz. Kitap sergimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum.“ şeklinde konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (5)
Hikmet Gökhan KILIÇ 3 yıl önce
Değerli hocam Mustafa Tekin’i bu ince ve çok yönlü hizmeti sunduğu için tebrik ederim. Ellerinize sağlık , Allah yolunuzu açık etsin hocam.
Hasan KOÇYİĞİT 3 yıl önce
Allah razi olsun
Fatih 3 yıl önce
Allah razı olsun
Namık Hisar 3 yıl önce
Güzel bir himet. Başarılı olmasını yüce Allah tan temenni eder, sevgi ve muhabbetlerimi sunarım
Nazif TEKİNÖZ 3 yıl önce
Saygıdeğer hocam tebrik ediyorum.Allah razı olsun
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?