banner250

banner203

İl Müftülüğünden Öğrencilere 530 Adet Kur'an

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlamasıyla Iğdır genelinde tüm okullarda olduğu gibi İmam-Hatip Liseleri ve Ortaokullarında da güzel bir heyecan yaşandı. 

Iğdır Müftülüğü 19.09.2018, 16:58
İl Müftülüğünden Öğrencilere 530 Adet Kur'an
© Diyanet Haber

Iğdır İl Müftüsü Mustafa Tekin, Müftü Yardımcısı Muzaffer Marangozoğlu ile birlikte, dönem başında öğrencilerin heyecanlarına ortak olmak, moral ve motivasyonlarına katkı sağlamak üzere Iğdır merkeze bağlı imam-hatip liseleri ve ortaokullarını ziyaret etti.

Öğrencilerle bir araya gelerek kısa bir konuşma yapan Müftü Tekin, “Öncelikle bütün okullarımızın idare kadrosuna, öğretmenlerimize ve çalışanlarına kolaylıklar ve muvaffakiyetler diliyorum.

İmam-hatip okullarını tercih etmenizden dolayı da sizi ve ailelerinizi kutluyorum. Bu güzel mekanlarda bir taraftan Arapça öğrenirken diğer taraftan İngilizce öğrenebilirsiniz. Bu iki dil, şuanda dünya üzerinde en fazla kullanılan dillerdir. Burada hem bedeninizi hem ruhunuzu eğitmiş olacaksınız. Adeta çift kanatlı kuş misali her alanda kendinizi geliştirecek, bu güzel vatanın geleceğinde, gelişiminde, kalkınmasında ve ilerlemesinde söz sahibi olacaksınız. Bu temennilerle yeni eğitim öğretim yılınızı kutlar, hepinize başarılar dilerim” dedi.

Ziyaretten memnun oldukları gözlenen öğrencilere İl Müftü Tekin, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından toplam 530 adet Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (8)
Özcan Karakaya 3 yıl önce
Hocam Allah yardımcın olsun
Hüseyin canal 3 yıl önce
Mükemmel saygıdeğer müftum başarılarinIzin devamını dilerim
ismet güzel 3 yıl önce
Böyle bir hizmette emeği geçen herkesten razı olsun...
Aydan Bayat 3 yıl önce
Allah razı olsun hocam,İğdır'ımızda sizin gibi özel insanları görmek onur verici
İshak yaycılı 3 yıl önce
Allah razı olsun gelecek nisilleri sağlam temel de yetiştirmiş oluyouz ülkemizin ileri gitmesinde faydalı bir toplum olacağını düşünüyoum
Saygılar
Şinasi Öztürk 3 yıl önce
Kıymetli Müftüm Mustafa Tekin'in çok daha güzel çalışma ve projelere imza atacağına inanıyorum. Başarılar diliyorum.
Mehmet Aslanlar 3 yıl önce
Muhterem hocam Eğitim ve öğretime yapılan yatırım yatırımların en güzelidir. Allah hak yanında zayi etmesin
Muammer Özdemir 3 yıl önce
Sevgili Mustafa hocam,hizmetlerinizi rabbim kabul etsin.Eğitime yapılan yardımlar bizlere yetişmiş iyi insanlar olarak dönüş yapacak.Selamlar
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?