banner297

banner319

Iğdırlı “Minik Yürekler” kumbaralarını Yemen için açtı

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Yemen’e Sessiz Kalma” sloganı ile başlatılan yardım kampanyasına bir destek de Iğdır Müftülüğüne bağlı 4-6 Yaş Minik Yürekler Kur’an Kursu öğrencilerinden geldi.

Iğdır Müftülüğü 14.12.2018, 09:53
Iğdırlı “Minik Yürekler” kumbaralarını Yemen için açtı
© Diyanet Haber

Iğdır İl Müftülüğüne bağlı 4-6 Yaş Minik Yürekler Kur’an Kursu öğrencileri, bir yıl boyunca biriktirdikleri kumbaralarını, Yemenli arkadaşları için açtılar.

Minik yürekler, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Yemen’e Sessiz Kalma” sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına destek olmak amacıyla Kur’an kursu hocalarının nezaretinde Iğdır İl Müftüsü Mustafa Tekin’i ziyaret ederek kumbaralarını teslim ettiler.

Miniklerin hepsini tek tek öperek yaptıkları bu anlamlı yardımdan dolayı teşekkür eden Müftü Tekin: “Sizler bu küçük yaşınızda çok büyük bir insanlık örneği sergilediniz. İnşallah hayatınız boyunca yardıma muhtaç kimselerin yanında olursunuz. Sizlerin yetişmesinde emeği geçen hocalarınızı ve ailelerinizi kutlarım.” dedi.

Ziyaretin sonunda İl Müftüsü Mustafa Tekin, çocukların bu davranışını ödüllendirmek amacıyla çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (6)
Fatih 3 yıl önce
Harika
Abdullah Güney 3 yıl önce
MaşAllah hocam örnek alınacak bir davranış, güzel bir çalısma,Rabbim gayretlerinizi daim eylesin.
Sümeyye Örnek 3 yıl önce
Çok güzel şeyler bunlar
Din Görevlisi 3 yıl önce
Allah'ım böyle ilim irfan sahibi hocalarımızın sayısını artırsın, Mustafa Tekin hocam a ve Kuran Kursu hocamıza müteşekkiriz
Ayyıldız 3 yıl önce
Süper
Nazif tekinöz 3 yıl önce
Hocam çok duygulandım Allah sizden ve sizin gibi ilim sahibi hocalarımızdan razı olsun