banner258

banner250

Iğdır’ın ilk hafızları belgelerini aldı

Iğdır Müftülüğüne bağlı Merkez Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu'nda hafızlıklarını tamamlayan ve Iğdır'ın ilk hafızları olan 6 öğrenci, hafızlık belgelerini İl Müftüsü Mustafa Tekin'in elinden aldı.

Iğdır Müftülüğü 27.11.2020, 17:27
Iğdır’ın ilk hafızları belgelerini aldı
© Diyanet Haber

Iğdır İl Müftülüğü bünyesinde 2018 yılında eğitim-öğretime başlayan Merkez Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu, ilk mezunlarını verdi.

Merkez Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu'nda hafızlık eğitimine başlayan 6 öğrenci, hafızlık eğitimini tamamlayarak belgelerine kavuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan Hafızlık Tespit Sınavı'nda başarılı olarak belge almaya hak kazanan öğrenciler için "Belge Takdim Töreni" düzenlendi.

İl Müftülüğünde düzenlenen törende konuşan İl Müftüsü Mustafa Tekin, "Iğdır tarihinde ilk defa Iğdır’da Iğdırlı hafızlar yetişiyor. İnşallah bunun devamı gelecektir. Hafızlık Kız Kur’an Kursumuz da gündüzlü olarak eğitime devam ediyor. Hafızları ve hafızlığı önemsiyoruz. Iğdır’ın ilk hafızlarına umre sözü vermiştik. İnşallah umre sezonunun açılmasıyla bu hafızlarımızı umreye göndereceğiz. Hafız olarak önemli bir sorumluluğu yerine getirdiniz. Bundan sonraki hayatınızda hafızlığınızı muhafaza edecek, sonrasında da bunu ilahiyat fakültesi ve Arapça kursları ile taçlandıracaksınız. İslam'ın hizmetkârı ilim adamları olarak hem Iğdır’a hem ülkemize hem de İslam alemine hizmet edeceksiniz. Sizi, anne babalarınızı, hocalarınızı ve yetişmenizde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum." dedi.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Tekin, hafızlara belgeleriyle birlikte hediye takdiminde bulundu.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen törende İl Müftü Yardımcısı Dr. Ahmet Dağ ile Kur'an Kursu Yöneticisi Mehmet Cevat Polat da hazır bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (8)
Hafız Abdullah 12 ay önce
Allah cc Mustafa Tekin hocamız gibi büyüklerimizin sayısını artırsın.
Mustafa hocam her zaman samimi ve gayretli.
Nice hayırlı ve bereketli hizmetlere rehberlik etmeniz dileğiyle.
Allah razı olsun muhterem hocam
Ahmet Çeliker 12 ay önce
Rabbim hafız kardeşlerimizin sayılarını artırsın Rabbim hafızlıkarını muhafaza eylesin amin inşAllah
Kutbettin şemin 12 ay önce
Bir Iğdırlı olarak Kuran kurslarının yokluk ağrısını çok çektik. imam hatip yoktu kuran kursu yoktu Arapça okuyacak bir yer yoktu çevre illere dağılmak zorunda kalmıştık şimdi Rabbime hamdolsun Güzel Iğdırımızda Hafızlar yetişiyor Başta İl Müftümüz Siz Değerli Hocamız Mustafa TEKİN Bey, onları okutup eğiten Hocaları ve fedakarlık yapan Aileleri ayrıca vesile olan herkese duacıyız.
Elanur 12 ay önce
MaşAllah Süphan Allah
Yozgat 12 ay önce
Mehmet cevat POLAT güzel kardeşim benim
Hikmet Eren 12 ay önce
MaşAllah Allah sayılarını artırsın inşAllah Cenabı Allah emeklerini boşa vermesin sayılarını artırsın
İsmail Kılavuz 12 ay önce
Konyalı Müftü Mustafa Tekin hocamın farkı. MaşAllah Allah sayılarını artırsın
Muhammed 12 ay önce
Mustafa hocam Erzurumlu ya
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?