banner203

banner250

Yetimlere dünyanın sadece savaştan ibaret olmadığını göstermek istedik

Zeytin Dalı Bölgesi Afrin Müftülüğü bünyesinde eğitim öğretime faaliyetine devam eden 4-6 Yaş Grubu Cennet Tomurcukları Kur’an Kursu'nun yetim öğrencileri eğlence parkında gönüllerince bir gün geçirdi.

Hatay Müftülüğü 08.02.2021, 13:27
Yetimlere dünyanın sadece savaştan ibaret olmadığını göstermek istedik
© Diyanet Haber

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 20 Ocak 2018 tarihinde Türkiye sınırlarında ve bölgede güvenliği ve istikrarı sağlamak amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekâtında teröristlerden arındırılan Afrin’de hayat normale dönüyor.

Suriye'de yaşanan iç savaşın en büyük mağdurları olan çocuklar da yavaş yavaş eski günlere dönmenin mutluluğunu yaşıyor.

Bu kapsamda Zeytin Dalı Bölgesi Afrin Müftülüğüne bağlı 4-6 Yaş Grubu Cennet Tomurcukları Kur’an Kursu'nda eğitim gören 300 yetim öğrenci, havanın güzel olmasını fırsat bilerek eğlence parkında gönüllerince eğlendi.

Çocuklar için böyle bir günü organize eden ve "Yetimlere dünyanın sadece savaştan ibaret olmadığını göstermek istedik." diye konuşan Hatay Reyhanlı İlçe Vaizi Yusuf Keser, “Savaş, acı ve yoklukla büyümüş küçük bedenlere, bu dünyada birçok güzelliğin bulunduğunu hatırlatıp, gönüllerine dokunabilmek dünyanın en güzel duygusudur." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?