banner258

banner250

Yeni Zelanda'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Hatay’ın Antakya ilçesinde Yeni Zelanda’da yaşanan terör saldırısı sonucu şehit olan Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Hatay Müftülüğü 19.03.2019, 15:44
Yeni Zelanda'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı
© Diyanet Haber

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde geçtiğimiz cuma günü iki farklı camiye düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 50'ye yükseldi.

Yaşanan terör saldırısında şehit olan Müslümanlar için Hatay’ın Antakya ilçesinde vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gıyabi cenaze namazı kılındı. 

Öğle namazından önce başlayan program kapsamında Antakya İlçe Müftüsü Necati Şafak vaaz etti, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ise gıyabi cenaze namazı için bir araya gelen vatandaşlara hitap etti.

Saldırıda yaşamını yitirenlerin tamamının şehit olduğunu belirten Müftü Kavillioğlu, "O şehitler arasında 3 yaşında bir çocuk vardı. Sadece ibadet etmek maksadıyla toplanmışlardı. Zalimler mutlaka dünyada da ahirette de kahr u perişan olacaktır. Vefat eden kardeşlerimiz en yüksek makama erdi." ifadelerini kullandı.

Daha sonra Yeni Zelanda'da şehit olan Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı. 

İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu'nun kıldırdığı gıyabi cenaze namazının ardından, terör saldırısında hayatını kaybedenler ve yaralılar için dua edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?