banner250

banner203

Rahman'ın misafirlerine seminer

Hatay Müftülüğü umre vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek olan vatandaşlara yönelik hazırlık seminerleri düzenliyor.

Hatay Müftülüğü 30.03.2019, 13:30
Rahman'ın misafirlerine seminer
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 Yılı Umre Organizasyonu ile umre vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek olan vatandaşlara yönelik hazırlık seminerleri devam ediyor.

Bu kapsamda umreye gidecek olan vatandaşları bilgilendirmek ve yapacakları umre ibadetine hazır hale getirmek amacıyla Hatay İl Müftülüğü umre kaydı bulunan ilçelerde hazırlık seminerleri düzenliyor.

İl Müftülüğünce düzenlenen ikinci seminerde dersler; Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İl Müftü Yardımcıları Mehmet Emin Okuyucu ve Nazife Sağlamoğlu ile Hatay İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Fahri Uçak tarafından verildi.

Derslerde umrenin önemi, umreye hazırlık, umrenin yapılışı ile Mekke ve Medine’deki ziyaret yerleri hakkında bilgiler verildi.

Hatay İl Müftülüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen seminerde ise İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu umrecilere: "Kime gidiyoruz, ne için gidiyoruz sorusunu umreden dönünceye kadar kendimize sormamız lazım." dedi.

Seminerlerin sonunda Halk Sağlığı Müdürlüğü görevlileri tarafından umre yolcularına aşıları yapıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?