banner250

banner246

Kur'an kursu öğreticilerine “Temel Aile Bilinci Eğitimi"

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen “Temel Aile Bilinci Eğitimleri” kapsamında Hatay Müftülüğü Kur'an kursu öğreticilerine yönelik seminerler düzenledi.

Hatay Müftülüğü 26.02.2019, 17:59
Kur'an kursu öğreticilerine “Temel Aile Bilinci Eğitimi"
© Diyanet Haber

Hatay Müftülüğü tarafından Kur’an kursu öğreticilerine yönelik düzenlenen “Temel Aile Bilinci Eğitimleri” tamamlandı.

İl Müftülüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen son programa Kırıkhan, Hassa, Kumlu ve Altınözü ilçelerinde görev yapan Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

Seminer, Hatay İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu (ADRB) Vaizi Remziye Köroğlu’nun sunumu ile başladı.

Ardından söz alan Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Diyanet İşleri Başkanlığının ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda çalışmalar yaptığını ve projeler geliştirdiğini, bu bağlamda Temel Aile Bilinci Eğitimi seminerleri düzenlendiğini belirtti.

Söz konusu proje kapsamında Hatay Müftülüğünce gruplar halinde Kur’an kursu öğreticilerine yönelik seminerler yapıldığını ifade eden Müftü Kavillioğlu, “Ailemde Bir Yaşlı Var” ve “Akrabalarım Var” konulu sunumlar yaptı.

İl Müftülüğünce “Temel Aile Bilinci Eğitimi” kapsamında düzenlenen seminerlerde katılımcılara; “Ailem ve Ben”, “Ailemde Bir Çocuk Var”, “Ailemde Bir Genç Var”, “Ailemde Bir Yaşlı Var”, “Ailemde Bir Engelli Var”, “Akrabalarım Var”, “Ailemin İletişim Dili”, “Ailede İffet ve Mahremiyet”, “Teknolojiyi Bilinçli Kullanıyorum”, “Ailemi Bağımlılıktan Koruyorum”, “Ailemde Merhamet İstiyorum” ve “Ailem Dağılmasın” başlıkları altında sunumlar yapıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?