Kaymakamlardan il müftüsüne ziyaret

Hatay’da görev yapan kaymakamlar, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nu ziyaret etti.

Diyanet Haber
Kaymakamlardan il müftüsüne ziyaret

"Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle İskenderun, Dörtyol, Payas, Erzin, Arsuz, Belen ve Defne Kaymakamları Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nu makamında ziyaret etti

Hatay İl Müftüsü nezdinde bütün din görevlilerinin "Camiler ve Din Görevlileri Haftası"nı kutlayan kaymakamlar, “Doğumumuzdan ölümümüze kadar hayatımızın her anında yanımızda olan hocalarımızın 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı kutluyor, vefat edenlere Allah'tan rahmet, hayatta olanlara da sağlık, sıhhat ve afiyet diliyoruz.” dedi.

Hatay il müftüsü de kaymakamların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek onlara teşekkür etti. Din görevliliğinin resmi sorumluluğunun yanında dini sorumluluğunun da olduğunu, her din görevlisinin aynı zamanda birer din gönüllüsü olduğunu, din görevlilerimizin bu bilinçle hareket ederek, halkımızın iyi gününde ve kötü gününde her daim yanlarında olduklarını, onların sevinçlerine ve hüzünlerine ortak olduklarını dile getirdi. Müftü Kavillioğlu din hizmetlerinin yürütülmesinde vermiş oldukları maddi ve manevi desteklerden dolayı kaymakamlara teşekkür etti.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
nurettin güneş
nurettin güneş - 9 ay Önce

çok anlamlı ve yerinde bir davranış

Selimhan
Selimhan - 9 ay Önce

Tebrikler
Hem hocamızı, hem kaymakamlarımızı.
Din görevlisi ve gönüllüleri gönüllerde yer edebilmeli.

Adnen Arslan
Adnen Arslan - 9 ay Önce

Devlet Büyüklerimiz yakışanın en güzelini yapmışlar. Tebrikler. Örnek bir Davranış. MaşaAllah

SIRADAKİ HABER