banner250

banner246

Kaymakamlardan il müftüsüne ziyaret

Hatay’da görev yapan kaymakamlar, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nu ziyaret etti.

Hatay Müftülüğü 02.10.2018, 12:59
Kaymakamlardan il müftüsüne ziyaret
© Diyanet Haber

"Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle İskenderun, Dörtyol, Payas, Erzin, Arsuz, Belen ve Defne Kaymakamları Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nu makamında ziyaret etti

Hatay İl Müftüsü nezdinde bütün din görevlilerinin "Camiler ve Din Görevlileri Haftası"nı kutlayan kaymakamlar, “Doğumumuzdan ölümümüze kadar hayatımızın her anında yanımızda olan hocalarımızın 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı kutluyor, vefat edenlere Allah'tan rahmet, hayatta olanlara da sağlık, sıhhat ve afiyet diliyoruz.” dedi.

Hatay il müftüsü de kaymakamların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek onlara teşekkür etti. Din görevliliğinin resmi sorumluluğunun yanında dini sorumluluğunun da olduğunu, her din görevlisinin aynı zamanda birer din gönüllüsü olduğunu, din görevlilerimizin bu bilinçle hareket ederek, halkımızın iyi gününde ve kötü gününde her daim yanlarında olduklarını, onların sevinçlerine ve hüzünlerine ortak olduklarını dile getirdi. Müftü Kavillioğlu din hizmetlerinin yürütülmesinde vermiş oldukları maddi ve manevi desteklerden dolayı kaymakamlara teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (3)
nurettin güneş 3 yıl önce
çok anlamlı ve yerinde bir davranış
Selimhan 3 yıl önce
Tebrikler
Hem hocamızı, hem kaymakamlarımızı.
Din görevlisi ve gönüllüleri gönüllerde yer edebilmeli.
Adnen Arslan 3 yıl önce
Devlet Büyüklerimiz yakışanın en güzelini yapmışlar. Tebrikler. Örnek bir Davranış. MaşaAllah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?