banner203

banner250

Hatay’dan Afrika’ya ‘Bir Damla Hayat’

Hatay İl Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından "Bir Damla Hayat” sloganıyla başlatılan “Su Kuyusu” projesine destek oldu.

Hatay Müftülüğü 10.09.2021, 15:52
Hatay’dan Afrika’ya ‘Bir Damla Hayat’
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından “Dünyaya Bir Damla Hayat” sloganıyla sürdürülen "Su Kuyusu" projesine bir destek de Hatay İl Müftülüğünden geldi.

Kuraklık yaşanan bölgelerdeki insanların uzun yıllar temiz su ihtiyacını karşılamak amacıyla Türkiye Diyanet Vakfı tarafından "Dünyaya Bir Damla Hayat" sloganıyla başlatılan "Su Kuyusu" projesine destek artarak devam ediyor.

Bu kapsamda Hatay İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubesi iş birliğinde "Su Kuyusu" projesine destek olmak amacıyla bir yardım kampanyası başlatıldı.

Hatay’da ikamet eden hayırsever Yahya ve eşi Temadur Bebek, bağışlarını “Su Kuyusu” projesinde kullanılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubesine teslim etti.

Hayırsever vatandaşlara teşekkür eden İl Müftüsü ve TDV Hatay Şube Başkanı Ömer Faruk Bilgili, “Vakfımızın ‘Bir Damla Hayat’ su kuyusu kampanyasına katkılarından dolayı Yahya ve Temadur Bebek'e, teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?