banner203

banner250

Hatay’da 15 Temmuz coşkusu

Hatay Valiliği koordinesinde 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kutlandı

Hatay Müftülüğü 17.07.2019, 13:28
Hatay’da 15 Temmuz coşkusu
© Diyanet Haber

Anıt Alanı’nda Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının gösterisiyle başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, Kuran-ı Kerim tilaveti ve Hatay  İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun yaptığı duayla devam etti.

Program’da Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz konuşma yaptı.

İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu “Ülkemiz üç yıl önce tarihinin en ağır imtihanlarından birini yaşamıştır. 15 Temmuz gecesi hayâsız bir akına maruz kalmış, Allah’ın inayeti, idarecilerimizin dirayeti, aziz milletimizin cesareti ve kahraman silahlı güçlerimizin üstün gayretleriyle bu büyük tehlike bertaraf edilmiştir. Yaşanan hain darbe girişimi, sadece ülkemizi değil, Müslüman dünyayı ve umutlarını barışa, adalete ve itidale bağlamış olan insanlığı da hedef almıştır. Zira bizler biliyoruz ki, aziz milletimiz hem ateşler içinde yanan coğrafyamızın hem de insanlığın umududur. Hakikatsizlik girdabında sürüklenen dünya, islamofobi ile çalkalanan batı, mazlum toprakların Müslümanları bizden çok şey beklemektedir. Böyle bir beklentiyi sona erdirmediği, mazlumların hamisi olmuş bu milleti muhafaza buyurduğu için Cenab-ı Hakk’a sonsuz hamd-ü senalar olsun” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?