banner297

banner319

Gurbetçiler Türkiye'de çocukların yüzünü güldürdü

banner265

Danimarka Türk Diyanet Vakfı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde hayırseverlerin desteği ile yetim çocuklara bayramlık kıyafet hediye edildi.

Hatay Müftülüğü 22.04.2022, 15:12
Gurbetçiler Türkiye'de çocukların yüzünü güldürdü
© DİHA

Danimarka Türk Diyanet Vakfı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde “Arife Çiçekleri” adlı proje başlatıldı.

Proje kapsamında il müftülükleri ve TDV şubeleri iş birliğinde bayram öncesi yetimler sevindirildi.

Danimarka Türk Diyanet Vakfı, Danimarka’daki Müslümanların zekat, fitre, fidye ve sadakalarını Türkiye'deki ihtiyaç sahipleri ve yetimlere gönderdi.

Yurt dışından yapılan yardımlarla temin edilen bayramlık kıyafetler, TDV Hatay Şubesi tarafından yetimlere hediye edildi.

Hatay İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, “Dinimizin ve milletimizin geçmişten bu yana büyük bir titizlikle uyguladığı infak kültürünü yaşatmak, insanımızı geleneklerine ve milli değerlerine sahip çıkma konusunda bilinçlendirmek için çabalıyoruz.” dedi.

Osmanlı zamanında bayramlıklarını giymek için bayram sabahını bekleyemeyip arife günü giyen çocuklara "Arife Çiçekleri" denildiğini anımsatan Müftü Bilgili, “Bugün de çocuklarımıza aynı sevinci yaşatmak amacıyla gayret ediyoruz. Yürüttüğümüz bu hayra vesile olan Danimarka Türk Diyanet Vakfı ile Danimarka’daki hayır sahiplerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Proje kapsamında 230 ihtiyaç sahibi, yetim ve öksüz çocuğa bayramlık kıyafet hediye edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)