banner250

banner246

Dörtyol’da Yaz Kur’an Kursları Kapanış Programı

Hatay Dörtyol İlçe Müftülüğü tarafından 2018 yılı Yaz Kur’an Kursları kapanış programı düzenlendi

Hatay Müftülüğü 20.08.2018, 14:15
Dörtyol’da Yaz Kur’an Kursları Kapanış Programı
© Diyanet Haber

Program, yemek ikramı ile başladı. Daha sonra Dörtyol İlçe Müftüsü Bilal Kadı, yaptığı açış konuşmasında, katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür etti.
Ardından sahne alan öğrenciler, hazırlamış oldukları gösteri ve skeçleri sundu, ilahiler söyledi, Kur’an-ı Kerim’den kısa sureler okudu. Daha sonra, yaz kursu boyunca düzenlenen etkinliklerde ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edildi.
Ödül töreninin ardından Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu selamlama konuşması yaptı.
Daha sonra kürsüye gelen Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu konuşmasında; Yaz Kur’an kurslarının çok önemli olduğunu belirterek, “Bu kurslar sayesinde çocuklarımız, kaynağından doğru bilgilerle dinimizi öğrenmekteler. Kur’an-ı Kerim ile tanışıp, onu okumayı öğrenmekteler. Bu kurslar sayesinde camiyle, mihrapla, cemaatle, imamla, müezzinle tanışmaktalar; birliği, beraberliği, yardımlaşmayı, kardeşliği, saygıyı, sevgiyi, dürüstlüğü, paylaşma ve dayanışma ahlakını yaşamaktalar. Peygamber Efendimizi (s.a.v) tanıyarak, sevgi, saygı, nezaket, zarafet, hak hakikat, iyilik, ana-baba, akraba ve yakınlara hürmet ve Kur’an’ın bütün güzelliklerinin yaşandığı örnek bir hayat ile tanışmaktadırlar. Çocuklarımız en yüce idealin, Yaratana itaat ve yaratılanlara merhamet olduğunu öğrenmekteler. Din eğitiminden uzak kalan çocuklarımızın; tarihini, toplumunu, medeniyetini tanıması ve daha iyi bir gelecek inşa etmesi oldukça zordur. Bu sebeple, yaz Kur'an kursları, çocukların tatil dönemlerini değerlendirebilecekleri önemli bir imkândır. Yaz dönemini fırsata çevirmek için, Kur’an-ı Kerim’i, dini bilgileri öğrenmek için 2 ay boyunca kurslarımıza devam eden siz öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Çocuklarının dinini, diyanetini doğru kaynaklardan öğrenmesi için kurslarımıza gönderen onları teşvik eden siz anne babaları tebrik ediyorum. Gayretlerinden dolayı görevlilerimize ve desteklerinden dolayı hayırseverlerimize de teşekkür ediyorum. Programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak’ın konuşmasını müteakip hayırseverlere plaket takdimi ile program sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?