banner203

banner250

Dörtyol’da 24 hafız icazet aldı

Hatay Dörtyol İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Bölge Yatılı Kur'an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayan 24 hafız için “İcazet Töreni” düzenlendi.

Hatay Müftülüğü 05.12.2019, 16:25
Dörtyol’da 24 hafız icazet aldı
© Diyanet Haber

Dörtyol İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Bölge Yatılı Kur'an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayan 24 hafız için Dörtyol Merkez Nursan Camii’nde düzenlenen İcazet Töreni’ne İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İlçe Müftüsü Bilal Kadı, kurum amirleri, din görevlileri, hafızlar ve aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açış konuşmasını yapan Dörtyol İlçe Müftüsü Bilal Kadı, 24 hafızı daha Dörtyol'a kazandırmanın gururunu yaşadıklarını belirterek Kur’an öğretiminin önemine dikkati çekti.

Hafızlığın öneminden bahseden İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ise şöyle konuştu:

“İslam tarihinde ilk eğitim kurumu Daru-l Erkam’dır. Allah Rasulu (s.a.s.) tarafından kurulmuş ve ashab-ı kiram burada bizzat Peygamber Efendimiz’den eğitim almıştır. Kur’an hizmetinde ilk atama Mus’ab b. Umeyr (r.a) ile olmuştur. Medine’den gelen ve İslam’ı kabul edenler Allah Rasulü’nden kendilerine bir öğretici vermesini istemeleri üzerine Mus’ab b. Umeyr görevlendirilmiştir.”

Kur’an’ı anlamak gerekiyor. Ondaki emir ve yasaklara uymak, verilen haberlerden ibret alarak yaşamak gerekiyor. Kur’an’ın hayata tatbik edilmesi gerekiyor. Bunu yapanlar karşılığını dünyada ve ahirette görecekler. Kur’an’ın şefaatine ahirette nail olacaklar. Peygamber Efendimiz (s.a.s.), ‘Oruç ve Kur’an kıyamet günü sahibine şefaatçi olacaktır.’ buyuruyor. Dolayısıyla Kur’an’a hizmet edenler, ona destek olanlar, onu okuyanlar, ezberleyenler, bunlara yardımcı olanlar hem dünyada hem ahirette bunun karşılığını görecekler.”

Konuşmaların ardından 24 hafıza hafızlık belgeleri ile birlikte çeşitli hediyeler takdim edildi.

banner242
Yorumlar (1)
Seyfettin günes 2 yıl önce
Başarılarının devamını diler Allah sayılarını artırsın inşAllah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?