banner250

banner255

Din görevlilerinden Mehmetçiğe destek

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ülkemizin sınır güvenliğini korumak amacıyla başlatılan "Bahar Kalkanı" harekatına din görevlileri de dualarıyla manevi destek oluyor.

Hatay Müftülüğü 04.03.2020, 14:29
Din görevlilerinden Mehmetçiğe destek
© Diyanet Haber

Suriye'nin İdlib kentinde görev yapan Türk askerlerine yönelik 27 Şubat'taki hain saldırının ardından başlatılan "Bahar Kalkanı Harekatı" için Kırıkhan Müftülüğünce hatim ve dua merasimi düzenlendi.

Beyazıdı Bestami Hazretlerinin makamında düzenlenen hatim ve dua merasiminde sarık cübbeleri ile Kırıkhan ilçesinde görev yapan imam hatip, müezzin kayyım ve Merkez Erkek Kur’an Kursu öğretici ve öğrencileri tarafından Kur’an’ı Kerim okundu.

Okunan hatim ve Fetih surelerinin duası İlçe Müftüsü Mekki Solmaz tarafından yapıldı.


Suriye'nin İdlib kentinde görev yapan Mehmetçiğin mücadelesinin zaferle sonuçlanması için dua eden İlçe Müftüsü Mekki Solmaz, harekat boyunca tüm camilerde sabah namazından önce Fetih suresi okunarak Mehmetçik için dua edileceğini belirtti.

Mehmetçiğe manevi destek için düzenlenen dua programına Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, mülki ve idari amirler, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)