banner250

banner203

Bircan: Vatandaşımız bizlere itimat ediyor

Hatay’da düzenlenen Türkiye Diyanet Vakfı 2021 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı'nda konuşan Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, “Vatandaşımız kurban konusunda bizlere güveniyor, bizlere itimat ediyor.” dedi.

Hatay Müftülüğü 03.07.2021, 14:09
Bircan: Vatandaşımız bizlere itimat ediyor
© Diyanet Haber

Hatay İl Müftülüğü, "Türkiye Diyanet Vakfı 2021 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenledi.

Hatay İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda din görevlilerine hitap eden Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, şunları kaydetti:

“Vatandaşımız kurban konusunda bizlere güveniyor, vatandaşlarımız Başkanlığımızdan, vekalet yoluyla kurbanlarının bir kısmını yurt içinde bir kısmını da yurt dışında kesilmesini talep etmektedir. Dolayısıyla yurt dışında kesilen kurbanlarımızın özellikle Afrika kıtasındaki fakir insanlara ulaştırılması çok büyük bir hayra vesile olmaktadır. Bu büyük hayra vesile olanların ilk halkasını sizler oluşturuyorsunuz. Bu sizler için bir iftihar vesilesidir. Bu bakımdan ben hepinizi yapmış olduğunuz bu hayırlı çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Cenab-ı Hak hepinizden ve hepimizden razı olsun.”

Vekalet yoluyla kurban konusu bir ibadettir, değerlendirmesinde bulunan Bircan, “Vatandaşımız kurban konusunda bizlere güveniyor, bizlere itimat ediyor. Bizler de Vakfımız aracılığıyla vatandaşlarımıza vekaletlerini yerine getirdiğimize dair telefon yoluyla ulaşarak bilgi veriyoruz. Gerçekten bu konuda vatandaşlarımıza emsali olmayan bir hizmet sunuyoruz. En küçük mahallemizde veya köyümüzde dahi insanımızı nazik bir üslupla bilgilendirerek yönlendirelim. Vekalet taleplerini gönüllülük esasına uyarak, emanet olarak alalım ve inşallah bu şuurla yerine ulaştıracağız.” dedi.

“Bu millete din hizmeti vermekle yükümlü bir kurumuz”

Hatay İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili ise “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bu millete din hizmeti vermekle yükümlü bir kurumuz. Başta namaz olmak üzere bütün ibadet konuları bizim hizmet alanımızdır. Bu hizmet alanlarından biri de kurban ibadetine rehberlik etmektir. Bu konuda çalışmalarımız etmekte ve edecektir.” diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Zühdü Elveren 4 hafta önce
Çok faydalı bir toplantı oldu. Remzi Bircan beyefendiye Hatay'ımıza hoşgeldin diyor sunumu için teşekkür ediyoruz.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?