banner268

banner250

Arsuz’da 4-6 yaş Kur'an kursu sevinci

banner265

Hatay Arsuz İlçe Müftülüğü koordinesinde yapımı tamamlanan Pirinçlik Mahallesi 4-6 Yaş Kur'an Kursu törenle açıldı.

Hatay Müftülüğü 28.11.2021, 03:03
Arsuz’da 4-6 yaş Kur'an kursu sevinci
© DİHA

Arsuz Kaymakamlığı himayesinde İlçe Müftülüğünce hayırsever vatandaşların desteği ile yapımı tamamlanan Pirinçlik Mahallesi 4-6 Yaş Kur'an Kursu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, "Kültürümüzde 7'den 70'e eğitim diye bir söz vardır. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak 7'den önce 70'ten sonra diye bunu tashih edip devam ediyoruz. Dolayısıyla toplumun her kademesine din hizmetini ulaştırma gayretiyle çalışıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Arsuz'umuza hayırlı olsun inşallah." dedi.

- Çocuğa yapılan yatırım en önemli yatırımdır

Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar ise 4-6 yaş çağındaki eğitimin önemine işaret ederek, "Buraya gelen öğrencilerimiz temel dini bilgileri öğrenecekler ve gönüllerince oynayıp eğlenecekler. Çocuğa yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Pirinçlik Mahallemizde yapımını tamamladığımız Kur’an Kursu ilçemizdeki ikinci 4-6 yaş Kur'an kursu oldu. İlçemizde bu kurslarımızın artırılması için tüm imkanlarımızı kullanacağımızı da belirtmek istiyorum. Bizler inanıyor ve biliyoruz ki çocuklarımız bizim geleceğimiz ve istikbalimizdir. Çocuklarımıza yapacağımız her yatırım ailemize, kendimize, memleketimize ve geleceğimize yaptığımız bir yatırımdır. Kur'an kursumuzda çocuklarımız sadece Kur'an-ı Kerim okumasını öğrenmeyecek, okul öncesi eğitim ile sosyalleşmeleri de sağlanacaktır." ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından yapılan dua ile "Pirinçlik Mahallesi 4-6 Yaş Geubu Kur'an Kursu" hizmete açılarak ilk ders yapıldı.

Açılışa İlçe Müftüsü Mehmet Sain, İlçe Jandarma Komutanı Barkın Eryılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Gün, STK temsilcileri, Kur'an kursu öğreticileri ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)