banner324

banner319

Şemdinli'de vekaleten kurban organizasyonu tanıtıldı

banner265

Hakkari Şemdinli İlçe Müftülüğü "Türkiye Diyanet Vakfı 2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenledi.

Hakkari Müftülüğü 24.06.2022, 10:22
Şemdinli'de vekaleten kurban organizasyonu tanıtıldı
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde sürdürülen vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonuna il ve ilçe müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek veriyor.

Bu kapsamda Şemdinli İlçe Müftülüğü tarafından personele yönelik "2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenlendi.

Toplantıya Hakkari Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, konuşmacı olarak katıldı.

Toplantıda din görevlilerini hitap eden İl Müftüsü Fakirullahoğlu, Türkiye Diyanet Vakfınca yürütülen vekaletle kurban organizasyonunun önemini vurgulayarak din görevlilerinden konuya hassasiyetle yaklaşmalarını ve kurban vekaletlerini TDV’ye vermeleri ile bu yönde vatandaşlara telkinde bulunmalarını istedi.

Toplantıya Şemdinli Kaymakamı Muhammet Tugay, İlçe Müftüsü  Rıdvan Şahin, Yüksekova İlçe Müftüsü Erol Kılıç, Derecik İlçe Müftü Vekili Hakkı Demirel ve din görevlileri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner321
Yorumlar (0)