banner203

banner250

Okullarda Peygamber Efendimiz (s.a.s.) anlatılıyor

Hakkari’de din görevlileri Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında okullarda, yurtlarda ve Kur’an kurslarında öğrencilere Peygamberimizi (s.a.s.) anlatıyor.

Hakkari Müftülüğü 28.11.2018, 17:44
Okullarda Peygamber Efendimiz (s.a.s.) anlatılıyor
© Diyanet Haber

Hakkari Müftülüğü'ne bağlı merkez, ilçe ve köylerde görev yapan din görevlileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol çerçevesinde öğrencilere Hz. Muhammed’i (s.a.s.) anlatıyor.

Peygamber Efendimizin (s.a.s.) gençlik yılları, Muhammed’ul Emin vasfı, gençlerle olan çalışmaları, onun adaleti, iffeti ve cesareti gibi konularda bilgi aktarıldıktan sonra öğrencilerin soruları cevaplanıyor. 

Peygamber Efendimizin öğrencilere anlatılması amacıyla adeta bir seferberlik başlatan din görevlileri ayrıca cami ve Kur’an kurslarında gerçekleştirilen Mevlid-i Nebi programlarına katılarak "Hz. Peygamber ve Gençlik" teması altında konuşmalar yapıyor, Kur’an-ı Kerim tilaveti sunuyor, mevlid-i şerif okuyup dualar ederek programlara katkı sağlıyor. 

Öte yandan Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı öğrenci yurtlarında, üniversite öğrencileri ile bir araya gelinerek Peygamberimiz (s.a.s.) ile ilgili söyleşiler düzenleniyor.

Yapılan etkinliklere katılan öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları hediye ediliyor.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?