banner250

banner203

Manisa’dan yola çıkan 'iyilik' Hakkari’ye ulaştı

“İlmek İlmek İyilik” projesi kapsamında Manisa İl Müftülüğü tarafından gönderilen kışlık giyim malzemeleri, Hakkari İl Müftülüğünce ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Hakkari Müftülüğü 08.01.2021, 11:59
Manisa’dan yola çıkan 'iyilik' Hakkari’ye ulaştı
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü (KAGEM) Gönüllü Koordinatörlüğü Kadın Kolları koordinesinde sürdürülen "İlmek İlmek İyilik" projesi kapsamında, Manisa İl Müftülüğü tarafından gönderilen kışlık giyim malzemeleri, Hakkari Müftülüğünce ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Hakkari İl Müftülüğü bünyesindeki din görevlilerinden oluşan "İnsani Yardım Ekipleri",  İl ve ilçelerdeki ihtiyaç sahibi vatandaşları ziyaret ederek "ilmek ilmek" örülen iyilikleri dağıttı.

Kardeş şehir Manisa’dan gelen iyilik hediyelerinin 2 bin 200 aileye ulaştırıldığını kaydeden Hakkari İl Müftüsü Faruk Gürbüz; "İlmek İlmek İyilik' projesi kapsamında ihtiyaç sahibi aileler için atkı, bere ve eldiven gönderen Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök başta olmak üzere Müftülük ve TDV çalışanları ile hayırsever Manisa halkına şükranlarımı arz ediyorum. Böylesi faaliyetler, vatandaş ile olan bağların kuvvetlenmesine vesile olmanın yanında, Müftülükler arasında  sevgi, muhabbet ve kaynaşmaya da vesile oluyor. Bu vesileyle yardım malzemelerinin hazırlanmasında ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?