banner331

banner319

Kur'an'ı Kerimi Güzel Okuma Bölge Birincisi Hakkari’den

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur’an kursu öğrencilerine yönelik düzenlenen "Kur'an'ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması"nın "Güneydoğu Anadolu Bölge Finali" gerçekleştirildi.

Hakkari Müftülüğü 09.09.2021, 17:46
Kur'an'ı Kerimi Güzel Okuma Bölge Birincisi Hakkari’den
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur’an kursu öğrencilerine yönelik düzenlenen "Kur'an'ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması"nın "Güneydoğu Anadolu Bölge Finali" gerçekleştirildi.

Malatya İl Müftülüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen bölge finalinde Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Hakkari, Kilis, Mardin, Malatya, Siirt, Şırnak ve Şanlıurfa illerinde birinci olan hafızlar bölge birinciliği için ter döktü.

Komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucu yarışmaya Hakkari’yi temsilen katılan Merkez Ahmed-i Hani Kur’an Kursu öğrencisi Abdulvahit Fırat bölge birincisi oldu.

Fırat’ı tebrik eden İl Müftü Vekili Mehmet Ali Yiğit, “Öğrencimizin başarısı bizleri onurlandırmıştır. Kendisini yetiştiren anne ve babası ile öğreticilerine teşekkür ederim.  Türkiye finalinde de aynı başarıyı tekrarlamasını Yüce Allah’tan diliyorum.” dedi

Ahmedi Hani Kur’an Kursu Yöneticisi İlyas Çiftçi ise,  “Öğrencimiz Ersel Demirel’den sonra Abduvahit Fırat’ın da Kur’an-ı Kerimi Yüzünden Güzel Okuma Yarışmasında birinci olması bizleri bir kez daha gururlandırmıştır. Gösterilen bu başarının diğer öğrencilerimiz içinde örnek oluşturmasını temenni ediyorum. Yarışmada Hakkari’yi en güzel şekilde temsil eden öğrencimizi tebrik ediyor, Türkiye finalinde de aynı başarıyı göstereceğine inanıyorum.” ifadelerini kaydetti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)