banner250

banner203

İlçe birincileri ödüllendirildi

Hakkari Yüksekova İlçe Müftülüğü, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında din görevlilerine yönelik "Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması" düzenledi.

Hakkari Müftülüğü 31.03.2021, 11:22
İlçe birincileri ödüllendirildi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde her yıl "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında din görevlilerine yönelik yarışmalar düzenleniyor.

Söz konusu yarışmalarla; "din görevlilerinin mesleki bilgi ve yeterliklerini geliştirmek, kitap okuma ve planlı çalışma alışkanlığı kazanmalarını sağlamak, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmeden görevlerini cesaretle icra etmelerine ve hizmet süresince kendilerine güven duymalarına vesile olmak" amaçlanıyor.

Bu kapsamda Yüksekova İlçe Müftülüğü, din görevlileri arasında "Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması" düzenledi.

İlçe Müftüsü Şakir Şahin başkanlığında oluşturulan komisyonun değerlendirmeleri sonucunda; hafızlık kategorisinde Vezirli Köyü Çavlılar Camii İmam Hatibi Tahir Kürekçi, Kur’an-ı Kerim’i  Güzel Okuma kategorisinde ise Akpınar Köyü Ovaiçi Mezrası Camii İmam Hatibi Harun Babat birinci olarak İl finalinde yarışmaya hak kazandı.

Müftü Şahin, birinci olan din görevlilerine hediye takdim ederek İl finalinde başarılar diledi. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?