banner250

banner203

Hakkârili gençler Çanakkale yolunda

Mevlid-i Nebi Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde Hakkâri ili merkez ve Şemdinli ile Yüksekova ilçelerinde hafızlık eğitimi alan bir gurup öğrenci şehitler diyarı Çanakkale ile İstanbul, Edirne ve Bursa illerini kapsayan gezi turuna uğurlandı.

Hakkari Müftülüğü 24.11.2018, 11:54
Hakkârili gençler Çanakkale yolunda

Sabah namazı buluşmasından sonra düzenlenen uğurlama programında konuşan il müftüsü Faruk Gürbüz gezi programının finansmanını sağlayan Hakkâri Valiliğine teşekkür ettikten sonra şöyle dedi:

“Değerli Öğrenciler; Peygamber Efendimizin, 'Sizin en hayırlınız Kur’an-ı Kerim'i öğrenen ve öğreteninizdir.' hadisi ışığında Kur’an-ı Kerim'i hıfzetmeye çalışmaktasınız. Allah yâr ve yardımcınız olsun. Bunu yaparken çok yorulduğunuzu, bazen sabahlara kadar istirahat etmediğinizi biliyorum. Yorgunluğunuzu bir nebze olsun gidermek gayesiyle ülkemizdeki tarihi ve manevi bazı mekânları görmeniz için Valiliğimizin finansörlüğünde bu gezi programını tertipledik. Sizlerden her zaman Allah huzurunda olduğunuzu unutmamanızı, Resulullah’ın sünnetine uymanızı ve ashabını örnek almanızı, şan şöhret peşinde koşmamanızı, kötülerle arkadaş olmamanızı, hayatınızı  ilim irfan öğrenmek ve öğretmekle geçirmenizi, bin bir zorlukla yaptığınız hafızlığınızı sürdürmenizi istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yolunuz açık olsun sağlık ve selamet içerisinde gidip dönmenizi Yüce Allah’tan diliyorum.” dedi.  

İl Müftü Yardımcısı Osman Doğan’ın uğurlama duasının ardından öğrenciler il dışı geziye uğurlandı.
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (2)
hatice arslan 3 yıl önce
müftülüğün çalışmalarını beğeniyoruz başarılarının devamını dilerim
İskender Akgümüş 3 yıl önce
İşte ne güzel müftülugumüz ve kaymakamlıgimizd
an Allah razı olsun.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?