banner250

banner246

Hakkarili öğrenciler İstanbul yolunda

Diyanet İşleri Başkanlığının “Yazımda Kardeşlik Var” projesi kapsamında Hakkarili gençler İstanbul’a gidiyor.

Hakkari Müftülüğü 03.07.2019, 09:33
Hakkarili öğrenciler İstanbul yolunda
© Diyanet Haber

Üç haftalık eğitim programına katılacak 13-15 yaş arası 20 öğrenci Hakkari İl Müftülüğünce düzenlenen törenle Yüksekova Havalimanından İstanbul’a uğurlandı.

Hakkari Müftülüğünde yapılan uğurlama töreninde konuşan İl Müftüsü Faruk Gürbüz: “Gençler! Sizler gideceğiniz yerlerde Hakkari ilini temsil edecek ve başka vilayetlerden gelecek kardeşlerinizle bir arada olacaksınız. Tutum ve davranışlarınızda, ibadette, sporda, yeme ve içmede, temizlikte, belirlenen kurallara uymada ve yapacağınız diğer etkinliklerde herkese örnek olmanızı istiyorum. Kavga ve gürültüden uzak duracaksınız. Ahlaki değerlere uyarak kendinizi belli edeceksiniz. Verilecek eğitimden azami derecede faydalanmaya çalışacaksınız. Sizinle ilgili bize gelecek geri dönüşümlerin olumlu olmasını bekliyorum. Hepinizi Allah’a ısmarlıyor, sağlık ve mutluluk dolu bir tatil ve yolculuk geçirmenizi diliyorum.” dedi.

Müftü Gürbüz tarafından yapılan duanın ardından gençler, İstanbul yolculuğu için Yüksekova Havalimanına gitti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (1)
imam 2 yıl önce
Diyanet İşleri Başkanlığından ve Diyanet İşleri Başkanı Sn. Prof. Dr. Ali ERBAŞ’TAN ve Hakkâri il Müftüsü Sn. Faruk Gürbüz ‘den düzenlemiş oldukları bu güzel etkinlikler için, Allah razı olsun.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?