banner324

banner319

Hakkari Valisi Akbıyık, kurban vekaletini TDV’ye verdi

banner265

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfına verdi.

Hakkari Müftülüğü 21.06.2022, 17:03
Hakkari Valisi Akbıyık, kurban vekaletini TDV’ye verdi
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2022 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu'na her kesimden destek gelmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı’na verdi.

İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu'nu kabul eden Vali Akbıyık, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yürütülen vekaletle kurban organizasyonu hakkında bilgi aldı.

 Vali Akbıyık, "Vekaletle kurban organizasyonu gönüllere dokunan ve ülkemizin tanıtımında önemli yeri olan hayırlı bir hizmettir. Bu organizasyon, gerek yurt içindeki vatandaşlarımız ve gerekse başka ülkelerde yaşayan fakir ve muhtaç insanların rızalarını kazanmamıza vesiledir. Büyük bir inanç ve azimle bu hayırlı hizmeti yürüten Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın merkez ve taşradaki çalışanları ile hizmete katkı veren ve bağışta bulunan bütün vatandaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Hakkari Şubesi Başkanı İsmail Fakirullahoğlu da, Vali Akbıyık’a vekaletle kurban bağış makbuzunu takdim ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner321
Yorumlar (0)