banner203

banner250

Hakkari Müftülüğü'nden vatandaşlara sosyal medya çağrısı

Hakkari İl Müftülüğü koronavirüs (covid-19) salgını sürecinde hizmetlerini çevirim içi programlarla sürdürüyor.

Hakkari Müftülüğü 24.01.2021, 15:16
Hakkari Müftülüğü'nden vatandaşlara sosyal medya çağrısı
© Diyanet Haber

Hakkari İl Müftülüğü koronavirüs salgını sürecinde hizmetlerini, sosyal medya hesapları ve çevrim içi toplantılarla vatandaşa ulaştırıyor.

Salgın sürecinde personel toplantıları başta olmak üzere çeşitli programlar icra ettiklerini dile getiren il müftüsü Faruk Gürbüz, çevirim içi gerçekleştirilen çalışmalara katılım ve takibin önemli olduğunu vurguladı.

Gürbüz Diyanet Haber'e yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

- Sosyal medya ve çevrim içi toplantılarla sesimizi halkımıza ulaştırmanın gayretine düştük

Pandemi öncesi, birbirinden uzak  ve zor bir coğrafyada bulunan yerleşim yerlerimizdeki vatandaşlarımızın ayağına hizmetlerimizi ulaştırma gayreti içerisindeydik. Bayanlar, gençler, çocuklar, engelliler, yeni evlenen veya evlenecek olanlar ile halkımızın diğer kesimlerine yönelik cami içi ve cami dışında yapılan faaliyetlerimizin vatandaşlarımızda oluşturduğu memnuniyet mutluluğumuza vesile oluyordu. Ancak, pandemi sürecinde vatandaşlarımızla aynı ortamda bulunma imkanından mahrum kaldık. Sosyal medya ve çevrim içi toplantılarla sesimizi halkımıza ulaştırmanın gayretine düştük. Allah’a şükürler olsun ki bu sayede oldukça yüksek bir sayıya ulaşma imkanımız oldu.  

- Engeller hizmetlere mani değildir

"Engeller hizmetlere mani değildir" şiarıyla sosyal medya hesaplarımız ve çevrim içi toplantılarla yapmaya başladığımız bayan, engelli, çocuk ve gençlerle buluşma faaliyetleri, pandemi sürecinde aile eğitimleri, yeni evlenen veya evlenecek olanlara yönelik evliliğe ilk adım seminerleri ve kadınlara yönelik hatim programları gibi alanlarda hizmetlerimiz aralıksız devam etmektedir.

- İl Müftülüğünden Hakkarili vatandaşlara çağrı

İl Müftüsü Gürbüz değerlendirmesinin sonunda Hakkarili vatandaşlara sosyal medyada icra ettikleri programları takip etme çağrısında bulunarak, "Bu vesileyle vatandaşlarımızın sosyal medya hesaplarımızı takip etmeleri ile görevlilerimizce paylaşılacak linklerimizden çevrim içi toplantılarımıza katılmaları yönünde gayret göstermelerini istemekteyiz. Ayrıca ilan edildikten sonra müracaat gerektiren faaliyetlerimize katılım sağlamak için Müftülüğümüzün ilgili birimlerine başvurmalarını ve detaylı bilgi almalarını sayın halkımızdan talep etmekteyiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?