banner331

banner319

Hakkari'de 'Kurban Bağış Standı' açıldı

Hakkari İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Hakkari Şubesi iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla, "Kurban Bağış ve Tanıtım Standı" açıldı.

Hakkari Müftülüğü 28.06.2022, 17:07
Hakkari'de 'Kurban Bağış Standı' açıldı
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2022 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu'na il ve ilçe müftülüklerinin desteği devam ediyor.

Bu kapsamda çalışmalar yürüten Hakkari İl Müftülüğü ve TDV Hakkari Şubesi, vatandaşların kurban bağışlarını rahatlıkla yapabilmeleri amacıyla "Kurban Bağış Standı" açtı.

Din göevlileri ile TDV gönüllüleri tarafından afişler ve broşürlerle tanıtımların da yapıldığı stantlarda vatandaşlara vekaletle kurban kesimi hakkında bilgi verilirken, yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine kurbanların ulaştırıldığı anlatılıyor.

Stantta vatandaşların kurban vekaletlerini makbuz karşılığında kabul eden din görevlileri, "Başkanlığımız ve Vakfımız iş birliğinde yürütülen vekaletle kurban organizasyonunda görev almaktan memnunuz. Yurt içi ile yurt dışında yaşayan fakir ve muhtaç kardeşlerimize bir nebze olsun destek sağlamak ve  bayram sevinçlerine ortak olmak bizleri mutlu etmektedir." şeklinde konuştular.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)