banner324

banner319

Hakkari'de idari erkan kurban vekaletini TDV'ye verdi

banner265

Hakkari Belediye Başkan Yardımcısı Hamit Zibek, İl Kültür ve Turizm Müdürü İdris Ağacanoğlu ve Ağız ve Diş Sağlığı Baştatibi Harun Aşan, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu.

Hakkari Müftülüğü 23.06.2022, 13:57
Hakkari'de idari erkan kurban vekaletini TDV'ye verdi
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfınca; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla 2022 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu başlatılmıştı.

Bu kapsamda Hakkari Belediye Başkan Yardımcısı Hamit Zibek, İl Kültür ve Turizm Müdürü İdris Ağacanoğlu ve Ağız ve Diş Sağlığı Baştatibi Harun Aşan, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulunarak "2022 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu"na destek oldu.

İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Hakkari Şubesi Başkanı İsmail Fakirullahoğlu, “Ülke olarak Müslüman toplumlara umut olma gibi bir misyona sahibiz.” dedi.

İl Müftüsü Fakirullahoğlu, “Bizler yurt içi veya yurt dışında bulunan Müslüman kardeşlerimizin acılarını yüreğimizde hissetmezsek, Peygamber Efendimizin deyimiyle kamil mümin olamayız. Öncelikle kendimiz için istediğimizi Müslüman kardeşlerimiz için de isteyeceğiz. Bizler sofralarımızda çeşitli yemek bulundurma lüksüne sahipken onların yıl boyunca bir kez et bulamaması bizlere yakışmaz. Bebeklerimize her türlü yiyecek yedirme imkanı varken, onların yılda bir kez bulabildikleri kurban etlerini öğütüp mama olarak küçük çocuklarına yedirmeleri Peygamber Efendimizin 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir' hadisi ile örtüşmez.” diye konuştu.

Müftü Fakirullaoğlu, vekaletle kurban organizasyonuna destek olan idari erkana teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)