banner250

banner203

Güneydoğu Anadolu Bölge birincisi Hakkari’den

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur’an kursu öğrencilerine yönelik düzenlenen "Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Güneydoğu Anadolu Bölge Finali" gerçekleştirildi.

Hakkari Müftülüğü 19.03.2021, 01:16
Güneydoğu Anadolu Bölge birincisi Hakkari’den
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl Türkiye geneli Kur'an kursları arası düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'nın "Güneydoğu Anadolu Bölge Finali" yapıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen bölge finalinde, Gaziantep, Diyarbakır, Adıyaman, Batman, Hakkari, Kilis, Malatya, Mardin, Siirt, Şırnak ve Şanlıurfa illerinde birinci olan hafızlar bölge birinciliği için ter döktü.

Komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucu yarışmaya Hakkari’yi temsilen katılan Ahmed-i Hani Kur’an Kursu öğrencisi Ersel Demirel birinci oldu.

Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Demirel’i tebrik eden İl Müftüsü Faruk Gürbüz; “Öğrencimizin başarısı bizleri gururlandırmıştır. Aynı başarıyı Türkiye finalinde de göstereceğine olan inancım tam-dır. Kur’an kurslarımızda Kur’an-ı Kerim en güzel şekilde okuyan, okuduğunu anlayan ve yaşantısına uygulayan öğrencilerin sayısını arttırma gayreti içerisindeyiz. Kardeşimizin gösterdiği bu başarının diğer öğrencilerimize de örnek olacağını umuyorum.” dedi.

Ahmed-i Hani Kur’an Kursu yöneticisi İlyas Çiftçi ise “Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarış-ması bölge finalinde ilimizi en güzel şekilde temsil eden ve bizleri gururlandıran öğrencimi-zin Türkiye finalinde de aynı başarıyı tekrar edeceğine olan inancımla kendisine başarılar diliyorum.” ifadelerini kaydetti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (2)
Osman Boz 5 ay önce
Allah Hayırlı ve Mübarek eylesin MaşaAllah
Firdevs Bor 5 ay önce
Maşallah berakellah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?