banner250

banner246

“Evliliğe İlk Adım” atıldı

Hakkari İl Müftülüğü, yeni evlenen ve düğün hazırlığı yapan Çiftlere yönelik “Evliliğe İlk Adım” semineri düzenledi.

Hakkari Müftülüğü 23.01.2020, 17:18
“Evliliğe İlk Adım” atıldı
© Diyanet Haber

Hakkari İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunca, yeni evlenen ve evlilik hazırlığında olan çiftlere yönelik Evliliğe İlk Adımsemineri düzenlendi.

Ailenin sağlam temeller üzerinde inşa edilmesi, ailelerin güçlendirilmesi ve huzurlu bir şekilde devamının sağlanması amacıyla düzenlenen seminerde, yeni evlenen ve evlilik hazırlığı yapan çiftlere sevgi, merhamet, adalet ve emanet bilinci gibi aileyi ayakta tutan temel değerlere dair, Kur’an ve sünnet ışığında bilgi verildi.

Seminerlerin açılışında konuşan İl Müftüsü Faruk Gürbüz; “Diyanet İşleri Başkanlığı ve müftülükler olarak ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda topluma dini ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik yapıyoruz. Aileler kurulurken sağlam temeller üzerine inşa edilmesi, güçlendirilmesi ve devamının sağlanması için çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

“Kendileri ile huzur bulasınız diye sizin için türünüzden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet var etmesi de O’nun varlığının delillerindendir. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır.” ayetine işaret ederek Rahmanın aileye verdiği öneme ve ailede bireylerin aldığı sorumluluklara dikkat çeken Müftü Gürbüz; “Aile olmak kan bağı ile değil sevgi ve merhamet bağı ile birbirine bağlı olmaktır. Ancak bu bağ iki yabancı insanı bir araya getirir. Birbirine eş kılar, iyi günde kötü günde bir ömür birlikte yaşanılır.” ifadelerini kullandı.

Seminere katılan çiftler ise seminerin çok faydalı olduğunu belirterek imkânı olanların mutlaka katılmaları gerektiğini ifade ettiler.

"Evliliğe İlk Adım Semineri", katılımcılara belge takdimi ve kitap seti hediye edilmesiyle son buldu.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?