banner297

banner319

Din görevlileri ilçe, köy ve mezralarda irşat hizmeti sunuyor

banner265

Hakkari İl Müftülüğünce merkez, ilçe, belde, köy ve mezralarda ikamet eden vatandaşlara din hizmeti sunmak amacıyla oluşturulan irşat ekipleri, vaaz ve irşat hizmetlerini sürdürüyor.

Hakkari Müftülüğü 13.04.2022, 12:54
Din görevlileri ilçe, köy ve mezralarda irşat hizmeti sunuyor
© DİHA

Hakkari İl Müftülüğü, Ramazan ayı münasebetiyle merkez, ilçe, belde, köy ve mezralarda ikamet eden vatandaşlara din hizmeti sunmak amacıyla "İrşat Ekipleri" oluşturdu.

İrşat ekipleri, merkez, ilçe, belde, köy ve mezralarda kapı kapı dolaşarak vaaz ve irşat hizmetinde bulunuyor.

Ramazan ayı irşat hizmetlerine dair bilgilendirmede bulunan İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, “Ramazan ayı münasebetiyle İl Müftülüğü olarak zaman zaman il merkezi, ilçe ve beldeler ile köylerde vaaz ve irşat hizmetinde bulunmak, teravih kıldırmak, mukabelelere iştirak etmek ve yaşlı, şehit yakınları, gazi ve hasta ziyaretleri yapmak maksadıyla ekipler oluşturuldu.” dedi.

Vatandaşların irşat ekiplerine gösterdiği ilgi ve alakadan memnun olduklarını belirten İl Müftüsü Fakirullahoğlu, şunları kaydetti:

“Ramazan ayı müminin hayatında oldukça önemli bir dönemdir. Rabbimiz Ramazan ayını diğer zamanlarda bulunmayan birçok manevi güzellikle, hayır ve bereketle donatmıştır. Bu ay müminler için hayır, bereket, şifa, rahmet ve mağfiret ayıdır. Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş ayıdır. Manevi duyguların zirve yaptığı bu mübarek ayda, halkımızla iç içe olmaktan vatandaşlarımızın memnun olduğunu görmekteyiz. Bu da hizmet kalitesinin yükseltilmesi, moral ve motivasyon sağlanmasının yanında yükümlülüğümüzü de artırmaktadır. Bu nedenle Müftülük olarak Ramazan ayı ve sonrasında uygun zaman ve mekanlarda halkımıza din hizmeti sunmanın yanında sosyal ve kültürel içerikli etkinlikler yapmayı kendimize görev addettik.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)