banner250

banner246

Bölge birincisi Van’dan

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde Ezanı Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali Hakkari’de yapıldı.

Hakkari Müftülüğü 10.07.2019, 16:11
Bölge birincisi Van’dan

İl müftüsü Faruk Gürbüz yarışma kurallarını hatırlattıktan sonra yaptığı konuşmada “Başkanlığımızın Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle çeşitli etkinlikler tertiplediğini, Ezanı Güzel okuma yarışmasının da bunlardan biri olduğunu, bu vesileyle bölge illerinden gelen yarışmacılara ev sahipliği yapmanın hazzını yaşadığını belirtti. İllerden gelen görevlilerin tümünün kendi illerinin birincileri olması hasebiyle yarışmanın zevkli ve çekişmeli geçeceğine ve gönüllere hitap ederek okunacak ezanlar arasından bölge birincisini seçmenin zor olacağına inandığını, fakat bir sıralama yapmak zorunluluğu olduğunu” belirttikten sonra yarışmacılara başarılar diledi.

Yarışmaya Van’ı temsilen katılan Ferit Solmaz birinci olarak Türkiye finalinde bölgeyi temsil etmeye hak kazandı.

Hakkari’yi temsilen yarışan Yasin Sönmez’in ikinci, Iğdır’dan Ziya Çakmaz’ın üçüncü olduğu yarışmada katılımcıların tamamına hediyeler verildi.

Merkez Hacı Sait Camii’nde gerçekleşen yarışmaya Vali Yardımcısı Cüneyt Epçim, Hakkari Baro Başkanı Zeydin Kaya, Hakkari, Van, Siirt, Şırnak, Iğdır, Bitlis, Bingöl ve Muş illerinden din görevlileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?